Óvodaképünk, hitvallásunk

A családok, az egyes gyermekek egyéni szükségleteihez igazított tevékenységek biztosítása, szeretetteljes, derűs, biztonságot nyújtó légkörben.

A családi nevelésre építve, a szülőket bevonva, így érhető el a minden egyes gyermek önmagához képest történő optimális fejlesztése, s a későbbiekben a zökkenőmentes iskolakezdés. A sajátos képességfejlesztést egyénenként fejlesztőpedagógus segíti.

Tárgyi feltételeink

Óvodánk székhelyén jól felszerelt 7 csoportszoba, 1 fejlesztőszoba, tornaszoba, valamint gyermekbarát udvar áll a gyermekek rendelkezésére. Csoportszobáinkban képességfejlesztő eszközökkel gazdag környezetet biztosítunk a gyermekek fejlődéséhez.

Óvodánk tagintézményében modern építésű 4 csoportszoba, 1 fejlesztőszoba, tornaszoba, színes játékokkal gazdagon felszerelt udvar található.

Személyi feltételeink

A székelyen nevelő-oktató munkát az alábbi alkalmazottak látják el:

• 1 fő intézményvezető
  • 2 fő intézményvezető-helyettes
  • 1 fő fejlesztőpedagógus
  • 12 fő óvodapedagógus
  • 1 fő óvodatitkár
  • 7 fő dajka
  • 2 fő pedagógiai asszisztens
  • 2 fő konyhai alkalmazott
  • 1 fő udvaros eljáró

A tagintézményben nevelő-oktató munkát az alábbi alkalmazottak látják el:

• 1 fő tagintézményvezető
  • 8 fő óvodapedagógus
  • 1 fő óvodatitkár
  • 4 fő dajka
  • 1 fő pedagógiai asszisztens
  • 1 fő konyhai alkalmazott
  • 1 fő udvaros eljáró

Minden óvodapedagógus főiskolai végzettséggel rendelkezik, közülük 12 fő szakvizsgázott óvodapedagógus. A nevelő, fejlesztő munkát az óvoda teljes nyitvatartásában óvodapedagógus végzi, személyük minta a nevelésben.

Fejlesztőpedagógus segíti a felzárkóztató tehetségfejlesztő munkát.

A nevelőmunkát segítő dajka nénik valamennyien szakképzettek, elvégezték a dajkaképzőt.

Az induló kiscsoportoknál pedagógiai asszisztensek segítik az óvodapedagógusok munkáját.

Az óvodában a szakmai munka minőségének biztosítása, partnereink megelégedettsége érdekében kiépítettük és működtetjük a COMENIUS I. minőségfejlesztési rendszert.

Igyekszünk megfelelni a jelenkor kihívásainak és a szülők igényeinek.

Programunk neve

"Szeressünk, így vezessünk." A mély értelmű mondat szavainak kezdőbetűiből áll össze a SZ.Í.V. Program, melynek alapja a szeretet, a szeretetkapcsolat.
Kiemelt jelentőséget tulajdonítunk a környezet megismerésének, megszerettetésének és óvásának, az egészséges életmód kialakításának.

Alapvető célok

• Szülői házzal való kapcsolattartás erősítése, az együttműködés lehetőségeinek bővítése.

• Egészséges és esztétikus környezetben a gyermekek test-lelki egészségének ápolása, egészséges életvitel-igényének kialakítása.

• Pozitív érzelmi viszony kialakítása a természeti, emberi, tárgyi világ értékei iránt.

• Sokoldalú képességfejlesztéssel a gyermeki személyiség egészére irányuló fejlődés segítése, felzárkóztatás, illetve tehetséggondozás, egyéni fejlesztéssel, a hátrányos helyzetű gyermekek fejlődésének elősegítése.

Általános nevelési feladataink

• Családok bevonása a nevelőmunkába.

• Az óvodások testi-lelki szükségleteinek kielégítése, az érzelmek differenciálásával.

• Az érzelmi biztonságot nyújtó közvetlen, szeretetteljes, családias légkör megteremtése.

• Barátságos óvodai környezet.

• Olyan óvodai élet szervezése, melyben sok a közös élmény, közös tevékenység, játék.

• A mindennapi testi-lelki edzés lehetősége, fejlesztése a gyermekek erőnlétének, alkalmazkodó képességének, harmonikus testi fejlődősének biztosítása.

• Önmaguk és mások tiszteletére, szeretetére, megbecsülésére való nevelés.

• Környezetszeretet kialakítása játékkal, mozgással, kirándulással, igaz mesékkel.

• Óvodáskor végére legyenek önállóak, aktívak, kreatívak. Tudás-és tanulási vágyuk kiteljesedjen.

• Differenciált képességfejlesztés, felzárkóztatás, tehetséggondozás.

Különszolgáltatásaink

Szolgáltatásainkkal lehetőséget kínálunk a gyermekek képességeinek kibontakoztatására.

• Zenés, játékos torna
  • Néptánc